Ako dlho trvá tetovanie

Podstatou je to, že rovnaké tetovanie sa dá spraviť za rozdielny čas – samozrejme v rozličnej kvalite. Menšie a jednoduché tetovania trvajú zväčša pár minút až hodín, koľkokrát zaberú menej času ako samotná príprava. Pri stredných  a veľkých tetovaniach, treba rátať už s niekoľkými hodinami, rozdelených na jedno alebo viaceré sedenia. Napríklad pri tetovaní chrbta, môžeme už rátať v desiatkach hodín.

Na otázku ako dlho trvá tetovanie, pokiaľ hľadáte umenie, uvediem v krátkosti  jeden príklad umelca, ktorého všetci poznáme – Leonardo da Vinci a jeho dnes veľmi známeho obrazu Mona Lisa alebo La Giaconda.

Obraz Mona Lisa bol pôvodne zákazkou pre florentského obchodníka, aby namaľoval jeho ženu (Aj keď existuje množstvo dohadov, na veci to nič nemení). Obraz mu nikdy neodovzdal. Leonardo si obraz ale veľmi obľúbil a všade ho nosil so sebou, dokončenie diela mu trvalo približne 3 až 4 roky (pôvodne mal minimálne 3 verzie) a potom ho premaľovával až do svojej smrti, čo je dokopy približne 13 rokov. Leonardo bol veľmi talentovaný umelec so zmyslom pre perfekcionizmus a nikdy nebol so svojimi dielami spokojný a preto bol taký dobrý umelec, pretože vždy videl možnosť ako spraviť niečo lepšie.

Chcem tým povedať, že záleží od klienta koľko času a teda aj peňazí je ochotný do tetovania investovať,  v prvom rade záleží teda od kvality a osobne odporúčam vyššiu kvalitu, keďže tetovanie nie je oblečenie – budete ho nosiť  po celý život. Je to viac-menej jednorazová investícia na rozdiel od oblečenia, áut a podobne. Nechať sa potetovať kamošom doma na kuchynskom stole, nie je to čo chcete, verte mi. Ďalším a podstatným faktorom je dizajn a originalita, je rozdiel niečo nájsť na internete a to si dať vytetovať alebo nechať umelca, nech niekoľko hodín, dní, týždňov tvorí svoje originálne dielo na mieru pre Vás a potom Vám ho aj vytetuje. Ďalším faktorom je veľkosť a zložitosť daného motívu a samozrejme aj skúsenosť tatéra.