Alergia na farby

Na tetovanie resp. priamo na pigment,  môže vzniknúť alergická reakcia. Prejavuje sa svrbením, opuchmi a začervenaním pokožky.

Alergická reakcia na pigment  je veľmi zriedkavá, no nemožno ju vylúčiť. Najbezpečnejšia je čierna farba, ktorá sa skladá v podstate z uhlíka, s ktorým si telo hravo poradí, keďže zastúpenie uhlíka je v tele cca 18%. Ak je tatér profesionál a samozrejme používa certifikované farby schválené EÚ, nebude problém. V prípade, ak postúpite tetovanie u neodborníka s pochybnými pigmentmi napríklad z Číny, vystavujete sa viacerým rizikám, teda okrem spomínanej alergickej reakcie.

Pri tetovaní inými ako čiernymi pigmentmi,  je riziko alergickej reakcie vyššie, aj keď v skutočnosti stále minimálne, keďže farby obsahujú rôzne prímesi a kovové prvky.

Napriek tomu, ak navštívite profesionálny tetovací salón, rovnako ako náš, pred prvým farebným tetovaním, otestujeme prípadnú alergickú reakciu pred samotným tetovaním. Rovnako tak používame dlhodobo overené, certifikované pigmenty najvyššej kvality, takže sa niet čoho báť.